/Files/images/tsb/ЦБ визитка.gif


Рік заснування бібліотеки та її коротка історія

Центральна бібліотека ім. В.В.Маяковського була заснована по розпорядженню міського відділу народної освіти 25 вересня 1933 року як 10-а масова бібліотека на базі бібліотеки при студентському гуртожитку “Гігант” по вул. Пушкінській, № 79. Під час окупації м. Харкова німецько-фашистськими загарбниками бібліотека тимчасово припинила своє існування. Та вже в 1944 році, після визволення міста радянськими військами, бібліотека була одним із перших відновлених закладів і почала обслуговувати читачів. Ім’я В.В. Маяковського бібліотеці було присвоєно в 1953 році – до 60-річчя від дня народження поета – на зборах читачів. В 1966 році бібліотека одержала приміщення по вул. Дзержинського, 81/85 (нині Мироносицька). Сьогодні Центральна бібліотека ім. В.В. Маяковського – культурний, інформаційний і просвітницький центр Київського району м. Харкова.

/Files/images/bbloteka_ostrovskogo/фейсбук.jpg


Шановні читачи! Звертаємо вашу увагу!

/Files/images/tsb/IMG_20210319_142755 (2).jpg


animoto 360p2

animoto 360p

Как пройти в библиотеку


книжная пятница в ЦБ им. В. В. Маяковского


/Files/images/tsb/2024/IMG-05cc3075e8543304cf3199c1e56d8fa0-V.jpg


/Files/images/tsb/IMG_20240304_093057_437.jpg

/Files/images/tsb/2024/IMG_20240304_092954_148.jpg /Files/images/tsb/2024/IMG_20240304_092954_702.jpg /Files/images/tsb/2024/IMG_20240304_092954_715.jpg /Files/images/tsb/2024/IMG_20240304_093010_553.jpg


Лютий, зимовий місяць, але у повітрі вже відчувається весна. Весна надії, радості, любові. І як би там не було холодно, все ж весна, озветься до нас радістю, а в серця постукає надія. Надія на мир, надія на Перемогу.

Саме 25 лютого, на день народження Лесі Українки, відзначається День української жінки. Напередодні свята, 23 лютого у читальній залі Центральної бібліотеки зібралися читачі бібліотеки та представники Терцентру Київського району. Присутнім було запропоновано музично - інформаційну програму «Берегиня. Українська жінка – найкраща в світі».

/Files/images/tsb/2024/День2.jpg /Files/images/tsb/2024/День жінки 1.jpg


/Files/images/tsb/2024/День єднання.png


Бій під Крутами - трагічна подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали. Як тоді, так і сьогодні головне, за що боролись та боремося - свобода, гідність та суверенітет.

/Files/images/tsb/2024/обкладинка.jpg


Наша ялинка миру!

/Files/images/tsb/ялинка Миру2.jpg


Напередодні Дня українського козацтва, Дня українських захисників та захисниць до Центральної бібліотеки Київського району м. Харкова завітали вихованці Харківської Дитячої музичної школи №14 разом зі своїми педагогами та батьками. Учні Харківської Дитячої музичної школи № 14 підготували чудовий музичний концерт, а після виступів юних талантів бібліотекар центральної бібліотеки Горда С. В. запропонувала присутнім огляд історичної виставки «Степ та воля – козацька доля». На виставці були представлені книги історичної тематики про історію Запорізького козацтва, гетьманів, кошових отаманів та інших ватажків козацького війська. Особливу увагу присутніх привернули художні твори, присвячені козакам.


Галерея "Концерт до Дня козацтва"


Зелений майданчик

/Files/images/tsb/2023/3.jpg /Files/images/tsb/2023/1.jpg

/Files/images/tsb/2023/2.jpg


25.07 співробітники ЦБС відвідали Харківський ЛітМузей, де відбулася зустріч з нашою землячкою поеткою та волонтеркою Наталкою Маринчак. Вона розповіла про свою громадянську позицію, про поетичну творчість та презентувала нову книгу «Відчаєспинне». Наприкінці зустрічі представники районних бібліотек м. Харкова отримали в подарунок по декілька примірників збірок поезії з автографом автора.

«На початку війни весь час було питання: чи потрібна поезія? Чи потрібна взагалі культура? Десь на другий і третій день я зрозуміла, що потрібно, бо мені почали писати люди, які вже знаходяться в окупації. Які переживають найстрашніші перші дні війни і найстрашніші події в своєму житті, а вони читають поезію задля того, щоби заспокоїтись. Ну і в перший місяць вже ясно окреслилось розуміння, що нам потрібна українська культура для того, щоб було ясно, за що воює українська армія.Тому в часи війни поезія потрібна. Навіть коли гармати говорять, сучасні поети не мовчать»

Наталка Маринчак.

/Files/images/tsb/Мар. 2.jpg


19 липня в центральній бібліотеці Київського району м. Харкова відбулася зустріч з художником – графіком, мистецтвознавцем Пухарєвим Вікентієм Вікторовичем: «Берлін. Історія і сьогодення».

/Files/images/tsb/2023/встреча 1.jpg


/Files/images/tsb/Ремарк на фейсбук.jpg


23 квітня вся світова літературознавча та мистецька спільнота відзначають Всесвітній день книги та авторського права. І саме до цієї нагоди, студенти І курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», в рамках дисципліни «Навчальна практика», підготували та провели свій перший публічний творчо-мистецький захід – дайджест-огляд «Знамені та памʼятні дати 2023 року». Захід було проведено спильно з центральною бібліотекою Київського району м. Харкова. Формою проведення заходу студентам було запропоновано своєрідний хронологічний літературний календар.

/Files/images/tsb/календ.3.jpg


Протягом тривалого часу Центральна бібліотека Київського району творчо співпрацює з Територіальним центром Київського району міста Харкова.19 квітня бібліотекар Центральної бібліотеки Київського району м. Харкова Горда С. В., на запрошення фахівців Терцентру, відвідала Весняне свято, присвячене Великодню. Бібліотекар брала участь у Великодньому запалюванні свічок, передала Терцентру інформаційний дайджест «Великодні традиції у світовій літературі».

/Files/images/tsb/пасха1.jpg

/Files/images/tsb/пасха3 (1).jpg


29.03.2023р. у читальній залі центральної бібліотеки централізованої бібліотечної системи Київського району м. Харкова відбулася літературна подорож «Людина читає, щоб зустріти себе у героях книги» до 120- річчя від дня народження Жоржа Сіменона, французькогописьменника, автора детективного жанру.Читачі, користувачі Територіального центру надання соціальних послуг Київського району м.Харкова, із задоволенням познайомилися з життям і творчістю письменника.


Галерея "«Людина читає, щоб зустріти себе у героях книги»"


Центральна бібліотека централізованої бібліотечної системи Київського району щиро дякує читачці бібліотеки Ексті Людмилі Олексіївні за прекрасні книги, подаровані бібліотеці.


12 січня 2023 року в книгарні видавництва "Віват" відбулася творча зустріч письменниці, громадської діячки та сценаристки Ірени Карпи зі своїми читачами та шанувальниками. Ірена відповідала на питання про ії погляди на проблему декомунізації, мовне питання, завдання літераторів під час війни, ставлення західного суспільства до проблем України. Активну участь в дискусії прийняли співробітники ЦБС Київського району м. Харкова.


До 300-річчя від дня народження Г. Сковороди

5 грудня 2022 р. ЦБ ім. В. В. Маяковського спільно з Харківським фахофим вищим коледжем мистецтв провели онлайн захід " Не шукай щастя за морем". Бібліотека запропонувала присутнім відеомандри Г. Сковороди Харківщиною. Студенти ХФВКМ продемонстрували відеопрезентації на тему " Українські поети лауреати премії ім. Г. Сковороди. Фахівці бібліотеки представили буклет "Наші зарубіжні друзі - лауреати премії ім. Г. Сковороди "Сад божественних пісень".



У найважчий час, коли йшли масовані обстріли міста і дуже багато харків'ян змушені були постійно перебувати в метро, співробітники Центральної бібліотеки ім. В.В. Маяковського ЦБС Київського району міста Харкова, за підтримкою Департаменту культури, організували видачу книг на станціях метро "Архітектора Бекетова" та "Пушкінська".


Галерея "Війна. Обслуговування на станціях метрополітену"


До Дня єднання України в ЦБ ім. В. В. Маяковського відбувся обмін думками між читачів - «Я українець – тут моє коріння».


22 січня – День соборності України.

День Соборності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Цьому святу були присвячені патріотичні хвилинки – «У єдності сила народу». Бібліотекар ЦБ ім. В. В. Маяковського Фішкіна Н. С. ознайомила читачів з короткою історією свята та літературою, що висвітлює тернистий шлях України до Соборності.


18 січня 2022 року виповнилося 140 років від дня народження Алана Олександра Мілна (1882-1956) – англійського письменника. Вінні-Пух (англ. Winnie-the-Pooh) - плюшевий ведмедик, персонаж повістей та віршів Алана Олександра Мілна. Один із найвідоміших героїв дитячої літератури XX століття. Пригоди ведмежатка Вінні улюблені як дорослими, так і дітьми. Проведене в 1996 році соціологічне опитування, яке було влаштоване англійським радіо, показало, що ця книга посіла 17-е місце в списку найбільш яскравих і значних творів, опублікованих у ХХ столітті.

20 січня 2022 року в ЦБ ім. В. В. Маяковського в межах проекту «Funny English» відбувся захід «Наш друг – Вінні Пух», на якому діти познайомилися з короткою біографією письменника та його знаменитим героєм Вінні Пухом. Дуже великий інтерес серед дітей викликав відеоперегляд мультфільму на англійській мові.

/Files/images/tsb/Наш друг – Вінні Пух.jpg


Видатні ювіляри


Шановні читачі!

Пропонуємо до вашої уваги інтерактивну галерею, присвячену до 165 річчя від дня народження М. О. Врубеля, українського та російського художника.

Для перегляду натисніть лівою кнопкою миші на картинку.

/Files/images/tsb/pan — копия.jpg


/Files/images/tsb/Образцов С. В.jpg


Антонов О. К. "Антей мировой авиации"

/Files/images/tsb/Ілля Мечников - видатний українець і батько.jpg


/Files/images/tsb/Великий українець летчик-ас Іван Кожедуб».jpg


Майстер-клас з виготовлення ляльки - мотанки від Олени Артемової


03 грудня в ЦБ ім. В. В. Маяковського відбулася мистецька зустріч з Зубковим Миколою Григоровичем - мовознавцем, автором книги «Заборонений Кобзар». Микола Зубков, вивчаючи творчість Тараса Шевченка і працюючи упродовж десяти років над упорядкуванням Кобзаря, зауважив: цензура спотворила оригінальні тексти. Аби донести їх до читача, видав збірку «Заборонений Кобзар», що містить Шевченкові твори, які вилучали як за царського, так і радянського режиму з політичних чи інших міркувань.


Харків у часи німецької окупації

Виставка присвячена 80-річчю окупації м. Харкова


Напередодні 110 річниці від дня народження великого артиста, віртуоза сатиричного жанру і конферансу - Аркадія Ісаєвича Райкіна в Клубі активного довголіття «Втораямолодость» відбувся тематичний захід. Аркадій Райкін народився 24 (11 - за старим стилем) жовтня 1911 року. Ця дата стала приводом для візиту бібліотекаря з масової роботи Сергія Крамаренка, який представляв Центральну бібліотеку Київського району Харкова ім. В.В. Маяковського і бібліотеку - філію № 50, яка готується до відкриття після переїзду в нове приміщення. Була проведена біографічна лекція про життя і творчість народного артиста, продемонстрований відеоогляд його досягнень в мистецтві, показана історія його сім'ї. Разом з членами клубу подивилися добірку популярних сюжетів з Аркадієм Райкіним. Переконалися, що геніальність залишається поза часом і сатира Аркадія Райкіна актуальна і сьогодні.

/Files/images/tsb/Райкин2мол1.jpg


/Files/images/tsb/ЦБ рятувальники.jpg


08.09.2021. Співробітники ЦБ ім. В. В. Маяковського завітали до Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 36. Вони провели для учнів 6- 7 класів цікаву інформаційну годину «Історія становлення української національної валюти» (до 25 - річчя введення української гривні).


Галерея "Книжкові виставки в ЦБ"


В ЦБ ім. В. В. Маяковського відкрилася виставка "Київський район напередодні визволення Харкова"

/Files/images/tsb/выст.1.jpg


24. 06. 2021. З нагоди 25-ої річниці прийняття Конституції України у Центральній бібліотеці В. В. Маяковського Київського району міста Харкова відбулася зустріч з Володимиром Геннадійовичем Алексєєвим, народним депутатом України у 1994 - 2002 роках, який був учасником прийняття нової Конституція незалежної Української Держави. Зустріч викликала жвавий інтерес присутніх. Наприкінці заходу Володимир Алексєєв, подарував бібліотеці 2 своїх книжки на юридичну тематику, а також книжку для малят у дитячу бібліотеку.


/Files/images/tsb/20210622_105530.jpg /Files/images/tsb/20210622_105539.jpg

22.06.2021. До ЦБ ім. В. В. Маяковського завітали школярі ХЗОШ № 36.


13 травня в бібліотеці пройшла творча зустріч «Я памяти сошью живые лоскутки…», на якому співробітник бібліотеки Сергій Крамаренко розповів про життя та творчість Клавдії Шульженко. До уваги присутніх були запропоновані цікаві фото та відеоматеріали, які висвітлюють життєвий шлях видатної харків’янки.

/Files/images/tsb/Шульж.3.jpg /Files/images/tsb/Шульж2.jpg


/Files/images/tsb/20210506_134118.jpg /Files/images/tsb/20210506_140536.jpg

6 травня 2021 бібліотекар ЦБ ім. В. В. Маяковського С. В. Крамаренко провів екскурсію, присвячену Дню Перемоги «Харків у 1941 – 1945 роках». Під час підготовки екскурсії були використані книги з фонду бібліотеки.

29.04.2021. Центральна бібліотека ім. В. В. Маяковського напередодні Світлого Воскресіння Христового пропонує вам дізнатися, як святкували Великдень наприкінці 19 століття. За матеріалами Великоднього номеру журналу «Нива» за 1892 рік ми підготували для вас цікавий огляд «Як святкували Великдень у давнину».

ЯК СВЯТКУВАЛИ ВЕЛИКДЕНЬ У ДАВНИНУ


/Files/images/tsb/КосмосХОРОШИЙ (2).jpg /Files/images/tsb/выставкаКосмо1 (3).jpg

12 квітня 1961 року майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.

Пропонуємо вашій увазі відеоогляд "До 60 - річяя першого польоту людини в космос

Пропонуємо вашій увазі інфом-дайджест "Україна - космічна держава"


"Чорне вогнище скорботи" 26.04.2021



Вивчення англійської мови в бібліотеці

/Files/images/tsb/20210409_163939.jpg


Квітковий кросинг "Квіти від Маяковського" продовжено.

/Files/images/tsb/квіти (1).jpg /Files/images/tsb/квіти (2).jpg /Files/images/tsb/квіти (3).jpg /Files/images/tsb/квіти4 (2).jpg


Курси з цифрової грамотності у Центральної бібліотеці ім. В. В. Маяковського

/Files/images/tsb/занятие и сертификат 2.jpg /Files/images/tsb/занятие и сертификат 4.jpg /Files/images/tsb/занятия и сертификат 7.jpg


22.03 «Марія Капніст - Графиня з ГУЛАГу»: мистецька зустріч з циклу: «Зіркова плеяда минулого»

/Files/images/tsb/Копнист8.jpg /Files/images/tsb/Копнист7.jpg


Флешбук «Велич Тарасового слова» (до дня народження Тарас Григоровича Шевченко (1814-1861), українського поета, художника, мислителя)

Галерея "Велич Тарасового слова"


До 150 річчя від дня народження Лесі Українки

Леся Українка


24 лютого 2021 року для учнів 8 класу Харківського педагогічного коледжу була проведена пізнавальна година до Міжнародного дня рідної мови «Українська мова - мова єднання».


Святкова зустріч до Дня Святого Миколая-Чудотворця


Галерея "«Посередник між Богом і людьми»"


Мистецька зустріч «Обряд прикрашення волосся української жінки».



Музично-поетичний вечір «Быть знаменитым некрасиво», присвячений 130-річчю від дня народження Бориса Пастернака, російського поета та письменника, лауреата Нобелівської премії.

/Files/images/tsb/IMG_20200221_130555.jpg /Files/images/tsb/IMG_20200221_130531.jpg /Files/images/tsb/IMG_20200221_130559.jpg


22 січня в Україні відзначають День соборності. Цього дня в 1919 році відбулося об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну державу."Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України - Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Україна) і Наддніпрянська велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – говорилося в тексті Універсалу про об'єднання.


Галерея "День Соборності України"


Центральна бібліотека ім. В. В. Маяковського запросила на свято української мови "Рідна мово, ти веселка над обрієм синім" студентів вищого коледжу мистецтв та курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба. Присутні із задоволенням прийняли участь у конкурсах і вікторинах, розкриваючи своє знання української мови.


"Фитотерапия - ключ к здоровью"

Встреча с травником Бондаренко В.В.

/Files/images/tsb/image-0-02-05-ed889a6a1868387cfaca97f4e977b6c632f33a6daf490b2abc192fe4f970dc68-V.jpg /Files/images/tsb/image-0-02-05-90a417ad4426e2b7a5fab6e120d5a931e69bc35c8b5b1225a367a7d308369892-V.jpg


Чем скрасить долгие вечера, когда не хочется смотреть скучные однообразные сюжеты по телевизору, компьютерные игры надоели, а холодильник больше не привлекает?

Зайдите в дом №81/85 на улице Мироносицкой и убедитесь, что библиотеки еще существуют и могут предложить Вам интереснейшие истории, захватывающие сюжеты и удивительные приключения! Выбирайте книги на свой вкус и приятного Вам времяпровождения!


В Центральній бібліотеці ім. В.В. Маяковського головним спеціалістом відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно- правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області Ночовкіною О.В. було прочитано лекцію на тему: “Реалізація права на захист як одна з державних гарантій”. В правоосвітньому заході взяли участь студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та працівники бібліотеки.



У 2011 році ЦБ ім. В. В. Маяковського приймала участь у 3 турі Програми Глобальні бібліотеки "Бібліоміст - Україна". Як переможець, ЦБ активно впроваджує нові бібліотечні послуги з використанням Інтернет.


Кiлькiсть переглядiв: 3051